Esittely

Nuorisotalon toiminta on suunnattu pääsääntöisesti 13–17-vuotiaille. Toimintakeskus tarjoaa kuitenkin monipuolista toimintaa myös lapsille sekä nuorille aikuisille. Katso tarkemmat ikäryhmittelyt eri toimintojemme alta.

Kontulan nuorten toimintakeskus Luuppi koostuu :

Luuppi nuorisotalo

Nuorisotalolla tapaat ystäviäsi turvallisessa ja valvotussa ympäristössä ja tutustut muihin talolla käyviin ikätovereihisi. Toiminta on pääosin avointa eli saat itse suunnitella ja toteuttaa toimintaa nuorisotalolla yhdessä nuoriso-ohjaajien kanssa.

Kontulan nuorisotalolta löydät bändi- ja studiotilat, tanssisalin, esiintymislavan, konsolipelejä ja biljardi-, pöytäjalkapallo-  ja pingispöydät. Nuorisotalolla on myös ohjattuja pienryhmiä, joita pääosin kouluttamamme apuohjaajat (talon omia nuoria) vetävät talon nuorimmille käyttäjille. Katso tarkemmat ikäryhmäjaottelut aukioloajoistamme.

Hanki jässäri!

Tarvitset ilmaisen jäsenkortin osallistuaksesi toimintaamme. Kortti ei velvoita mihinkään. Täytä hakemus, jossa kysytään kuvausluvan ja yhteystietojen lisäksi vanhempien suostumusta ja palauta se  nuorisotalolle. Yli 12-vuotiaat voivat rekisteröityä itse osoitteessa ja lähettää hakemuksen huoltajille hyväksyttäväksi.

Tervetuloa tutustumaan nuorisotaloon!

Teemme mielellämme yhteistyötä myös vanhempien kanssa. Huoltajat ovat tervetulleita tutustumaan toimintaamme yhdessä lastensa kanssa.

 

Ohjaajat

  • Sari Granö, toiminnanjohtaja
    sari.grano@hel.fi
    041 512 1724
  • Lotta Ahmaoja, tiimiesihenkilö
    lotta.ahmaoja@hel.fi
    0401781345
  • Aksa Raanta, nuoriso-ohjaaja
    aksa.raanta@hel.fi
    040 6815461
  • Antti Kangas, nuoriso ohjaaja
    antti.kangas@hel.fi
    040 481 0058
  • Hassane Saouri, nuoriso-ohjaaja
    hassane.saouri@hel.fi
    040 178 1535
  • Jarkko ¨Jake¨ Poropudas, nuoriso-ohjaaja
    jarkko.poropudas@hel.fi
    040 334 8099
  • Jyrki ¨Jykä¨ Laamanen, nuoriso-ohjaaja
    jyrki.laamanen@hel.fi
    040 590 4205
  • Mira Honkaniemi, Nuoriso-ohjaaja / Alue- ja osallisuusohjaaja
    mira.honkaniemi@hel.fi
    040 645 3862
  • Sam (Samiuela) Elone, nuoriso-ohjaaja
    samiuela.elone@hel.fi
    040 684 7534

Nuorisotalon puhelinnumero: 09 310 89 145 / 040 334 8099

IG, SC ja TikTok: @luuppinuta

FB: Kontulan toimintakeskus Luuppi

WA: 040 334 8099

Aukioloajat

Ma: Kiinni (19.2.. on auki klo 15-21:30)

Ti: Kiinni (20.2. on auki klo 15-21:30)

Ke: 15-20:30 (21.2. on auki klo 15-21:30)

To: 15-20:30 (22.2. on auki klo 15-21:30)

Pe: 17-22:30 (23.2. on auki klo 15-21:30)

La: 17-22:30 (24.2. on auki klo 15-21:30)

Su: Kiinni 

Viikko 8: Talviloma: ma 19.2. – la 24.2 auki klo 15-21:30 Luupin talviloma)

Tulevat tapahtumat ja kurssit

  • nuorten lomatekemistä
  • osallistuminen
  • hyvinvointi
19.2.2024 - 24.2.2024

Talviloma Kontulan nuorisotalo Luupissa

Luuppi Nuorisotalo, Ostostie 4, Helsinki
Maksuton