Teatteriryhmät

Narrissa toimii 25 nuorten teatteriryhmää 9–29-vuotiaille nuorille. Ryhmistä 13 harjoittelee Narrin näyttämön tiloissa Sörnäisissä ja 12 Helsingin nuoriso- ja kulttuuritaloilla. Teatteriryhmien toimintakausi on syyskuu-toukokuu.

Ilmoittautuminen Narrin ryhmiin kaudelle syksy 2021 -kevät 2022 on nyt päättynyt.

Seuraavan kerran uusia ilmoittautumisia muutamiin ryhmiin otetaan vastaan elokuussa 2022.

Narrin ryhmät aloittavat toimintansa syyskaudella 2021 viikolla 36, 6.9. alkaen ja kevät kaudella Loppiaisen jälkeen 10.1.2022.

Narrin teatteriryhmät kaudella 2021–2022

Maanantai

17.00 – 19.00 Hulikopterit, 9–12-vuotiaat
Ohjaaja: Vilma Salmi
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs

18.00 – 20.00 Vertaistuki.fi 15–17 -vuotiaat
Ohjaaja: Heini Vahtera
Maunulatalo, Metsäpurontie 4

19.00 – 21.00  Maailmanpyörä & Kronk, 17–25-vuotiaat
Ohjaaja: Vilma Salmi
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs

Tiistai

15.00 – 17.00 Rastilan teatteriryhmä 9–12-vuotiaat
Ohjaaja: Nora Schüller
Yhteistyössä Helsingin nnky:n kanssa
Tyttöjen olohuone, Retkeilijänkatu 7A (katutaso)

16.00 – 17.30 Viihdyttäjät, 13–15-vuotiaat
Ohjaaja: Petri Ihonen
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs

16.00 – 18.00 Gananugetti 12–14-vuotiaat
Ohjaaja: Tomi Mielonen
Torpparinmäen nuorisotalo, Ylä-Fallin tie 54

17.30 – 19.30 Stagekärpäset, 17–21-vuotiaat
Ohjaaja: Nora Schüller
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs

16:30 18.30 Kaneliässät, 1316-vuotiaat
Ohjaaja: Reetta Myyrä
Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajankatu 2,00880 Helsinki

17.30 19.30  Funs’n Roses 1517-vuotiaat
Ohjaaja: Heini Vahtera
Pasilan nuorisotalo, Pasilanraitio 6, 00240 Helsinki

19.15 21.15 Sydänläppä 2026-vuotiaat
Ohjaaja: Samuli Mäkisalo
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs

Keskiviikko

16.00 17.30  Sankarit 1529-vuotiaat
(Eri tavoin vammaisten ryhmä)
Ohjaaja: Laura Mboup
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs

UUSI! 17:00-19:00 Narrin uusi ryhmä Pikku Huopalahden nuorisotalolla 9–11-vuotiaat
Ohjaaja: Vilma Salmi
Pikku Huopalahden nuorisotalo, Hilda Flodinin kuja 6
(Ryhmä ei valitettavasti käynnistynyt vähäisen ilmoittautumisen vuoksi)

17.00 – 19.00 Jounit  1416-vuotiaat 
Ohjaaja: Nora Schüller
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs

17.30 19.30 Esitystaiteenryhmä Piilopaikka, 16–19-vuotiaat
Ohjaaja: Serafiina Minerva
Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajankatu 2,00880 Helsinki

18.30 20.30  KMV  16–17-vuotiaat  
Ohjaaja: Laura Mboup
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs

Torstai

15.45 – 17.15 UUSI RYHMÄ 9–12 -vuotiaat
Ohjaaja: Serafiina Minerva
Roihuvuoren nuorisotalo, Prinssintie 1, 00820 Helsinki

16.00 – 18.00 Joutsenpaimenet  1014 vuotiaat
Ohjaaja: Rebekka Palanne
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs

16.30 18.30 Teatteriheimo vastavärit 1416-vuotiaat
Ohjaaja: Marjaana Veikkanen
Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajankatu 2,00880 Helsinki

17.00 19.00  Valkosuklaa-apinoiden vallankumous 1519-vuotiaat
Ohjaaja: Petri Ihonen
Pasilan nuorisotalo, Pasilanraitio 6, 00240 Helsinki

18.00 20.00  Varjokuva 16–20-vuotiaat
Ohjaaja: Samuli Mäkisalo
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs

18.30 – 19.30 Improvisaatioryhmä Taiteilijaelämää 1829-vuotiaat
Ohjaaja: Marjaana Veikkanen
Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajankatu 2,00880 Helsinki

Perjantai

16.00 – 18.00  Valokeilat, 15–18-vuotiaat
Ohjaaja: Kristiina Haapasalo
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3. krs

17:20 – 19.20  Banaani X  13–15-vuotiaat
Ohjaaja: Vilma Salmi
Pasilan nuorisotalo, Pasilanraitio 6, 00240 Helsinki

18.00 – 20.00 Räjähdysvaara  18–22-vuotiaat
Ohjaaja: Tomi Mielonen
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3. krs