Esittely

Nuorten toimintatalo Kipinässä toimii nuorisotalo, radiostudio, musiikkistudio, tanssitoiminta ja yläkouluikäisille tarkoitettu Itäluotsi-toiminta.

3.–6.-luokkalaisten iltapäivätoimintaa järjestetään maanantaisin, keskiviikkoisin, torstaisin ja perjantaisin klo 14.00–16.00. Toimintaa tehdään kävijöiden toiveiden mukaan ja se pitää sisällään kaikenlaista touhua lautapeleistä videoiden tekemiseen.

13–21-vuotiaille tarjoamme paikan hengailla, tanssisalitoimintaa ja ohjattuja pienryhmiämaanantaisin, keskiviikkoisin, torstaisin ja perjantaisin kello 17.00–21.00.

Studiot

Kipinässä toimivat Helsinki Unity Music -studioverkoston musiikkistudiot Mummola, Kellari ja Puukkopaja 13–29-vuotiaille.
Lisäksi tiloissamme toimii Signaalimedian radiostudio.

Tukea yläkouluikäisille Itäluotsista

Talossa toimii kohdennetun työn Itäluotsi.
Luotsi tarjoaa sinulle tukea erilaisiin elämäntilanteisiin, järjestää  monenlaista tekemistä ja on mukana yhteistyössä liittyen tavoitteisiisi. Toiminta on vapaaehtoista ja tarkoitettu yläkouluikäisille nuorille Helsingissä.

Toimintatalolla toimii muinakin aikoina erilaisia ryhmiä sekä järjestöjä.

Käyntiosoite
Turunlinnantie 1 A
00900 Helsinki
Postiosoite
PL 90406, 00099 Helsingin kaupunki

Ohjaajat

  • Joonas Halonen, Nuoriso-ohjaaja
    joonas.halonen@hel.fi
    0406815271
  • Antti Piispanen, Nuoriso-ohjaaja
    antti.piispanen@hel.fi
    09 31033137
  • Viet Tan Vuong, Nuoriso-ohjaaja
    viet.vuong@hel.fi
    040 6815728
  • Meiju Salminen, Nuoriso-ohjaaja
    meiju.salminen@hel.fi
    040 5217452
  • Eevi Savolainen, Mediatuottaja
    eevi.savolainen@hel.fi
    0406427544
  • Heikki Anttonen, Nuoriso-ohjaaja (studio)
    heikki.anttonen@hel.fi
    0406749259
  • Mats Takila, Nuoriso-ohjaaja (studio)
    mats.takila@hel.fi
    041 5121746
  • Jens Grönholm,
    jens.gronholm@hel.fi
    +358 40 3591158
  • Jukka Mattila, toiminnanjohtaja
    jukka.p.mattila@hel.fi
    041 512 1726

Aukioloajat

Kipinä on kesän ajan suljettu!

Seuraa Instagramissa @kipina_official ja tiedät, mitä syksyllä luvassa.

Kipinän aukioloajat:

Maanantai, keskiviikko, torstai ja perjantai:

9-12 vuotiaat 14:00-16:00

13-18 vuotiaat 17:00-21:00

Tulevat tapahtumat

  • kulttuuri
  • tanssi
  • kerhot
07.9.2022 - 14.12.2022

Hip Hop jatko Itäkeskus

Itäkeskuksen nuorten toimintatalo Kipinä, Turunlinnantie 1 A, Helsinki
Maksuton
  • kulttuuri
  • tanssi
  • kerhot
07.9.2022 - 14.12.2022

Hip Hop alkeet alle 15v Itäkeskus

Itäkeskuksen nuorten toimintatalo Kipinä, Turunlinnantie 1 A, Helsinki
Maksuton
  • kulttuuri
  • tanssi
  • kerhot
07.9.2022 - 14.12.2022

K-pop alkeet alle 13v Itäkeskus

Itäkeskuksen nuorten toimintatalo Kipinä, Turunlinnantie 1 A, Helsinki
Maksuton
  • kulttuuri
  • tanssi
  • kerhot
07.9.2022 - 14.12.2022

K-pop alkeet yli 13v Itäkeskus

Itäkeskuksen nuorten toimintatalo Kipinä, Turunlinnantie 1 A, Helsinki
Maksuton