Esittely

Hei! Olemme kiinni lakon vuoksi. Viestimme Helsingin kaupungin verkkosivuilla osoitteessa www.hel.fi ja sosiaalisen median kanavissa, miten palvelumme avautuvat.

Hej. Vi har stängt på grund av strejken. Den senaste informationen om hur våra tjänster öppnas finns på vår nätsida www.hel.fi/sv och på sociala medier.

We are closed due to the strike. Please see the city’s website www.hel.fi/en and social media channels for the latest information.

Kettutien ja Herttoniemenrannan nuorisotalot ovat muuttaneet lähipalvelukeskus Hertsiin aivan Herttoniemen metroaseman kupeeseen. Uudet värikkäät ja monipuoliset tilat sijaitsevat saman katon alla Herttoniemen kirjaston kanssa. 

Monipuolista toimintaa

Tule tsekkamaan tilat ja suunnittelemaan toimintaa! 

Tilasta löytyy hengailuun sopiva iso oleskelutila ja keittiö, pieni mutta monipuolinen studiotila, erityisesti tanssi- ja teatteritoimintaan soveltuva sali, kokouksien pitämiseen toimiva ryhmätila sekä iso viihdetila, joka soveltuu erityisesti pelailuun ja leffailtoihin. 

 

Käyntiosoite
Linnanrakentajantie 2
00880 Helsinki
Postiosoite
PL 88455, 00099 Helsingin kaupunki

Ohjaajat

  • Mika Tullila, vs toiminnanjohtaja
    mika.tullila@hel.fi
    0931071682
  • Tuija Ronkainen, Vastuuohjaaja
    tuija.ronkainen@hel.fi
    040 620 4163
  • Sanna Pitkäranta, Nuoriso-ohjaaja
    sanna.pitkaranta@hel.fi
    040 590 4425
  • Yvan Kasongo, Nuoriso-ohjaaja
    yvan.kasongo@hel.fi
    040 184 0122
  • Kari Ruonela, Nuoriso-ohjaaja
    kari.ruonela@hel.fi
    040 658 2807
  • Antti Kangas, Nuoriso-ohjaaja
    antti.kangas@hel.fi
    040 481 0058
  • Onni Palander, Nuoriso-ohjaaja
    onni.palander@hel.fi
    040 519 5862
  • Kristina Heikkilä, Nuoriso-ohjaaja
    kristina.heikkila@hel.fi
    040 334 5117
  • Marjaana Veikkanen, Nuoriso-ohjaaja, teatteri-ilmaisun ohjaaja
    marjaana.veikkanen@hel.fi
    041 512 1738
  • Serafiina Minerva, Nuoriso-ohjaaja, teatteri-ilmaisun ohjaaja
    serafiina.minerva@hel.fi
    040 350 5684
  • Päivi Manninen, Nuoriso-ohjaaja
    paivi.h.manninen@hel.fi
    040 183 0605
  • Marged Helle, Nuoriso-ohjaaja
    marged.helle@hel.fi
    040 6608124

Nuorisotalon puhelinnumero: 040 3348040 ja 09 310 55990

 

 

Aukioloajat

ma                      klo 15-21
ti                         klo 15-21
ke                       klo 16-21
to                       klo 15-21
pe                       klo 16-22
la                        klo 16-22
su                       klo 15-21

 

Tulevat tapahtumat

  • nuortenlomatekemistä
  • osallistuminen
  • nuoret
06.6.2022 - 09.6.2022

Amazing Metro Race 1

Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajantie 2, Helsinki
50€
  • nuorten lomatekemistä
  • kulttuuri
  • nuoret
07.6.2022 - 10.6.2022

Nuorten teatterikurssi Hertsin nuorisotilassa 13-15 -vuotiaille

Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajantie 2, Helsinki
30€
  • nuortenlomatekemistä
  • osallistuminen
  • nuoret
13.6.2022 - 16.6.2022

Amazing Metro Race 2

Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajantie 2, Helsinki
50€
  • nuorten lomatekemistä
  • kulttuuri
  • osallistuminen
14.6.2022 - 17.6.2022

Nuorten teatterikurssi Hertsin nuorisotilassa 9-12 -vuotiaille

Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajantie 2, Helsinki
30€