Esittely

Kettutien ja Herttoniemenrannan nuorisotalot ovat muuttaneet lähipalvelukeskus Hertsiin aivan Herttoniemen metroaseman kupeeseen. Uudet värikkäät ja monipuoliset tilat sijaitsevat saman katon alla Herttoniemen kirjaston kanssa. 

Monipuolista toimintaa

Tule tsekkamaan tilat ja suunnittelemaan toimintaa! 

Tilasta löytyy hengailuun sopiva iso oleskelutila ja keittiö, pieni mutta monipuolinen studiotila, erityisesti tanssi- ja teatteritoimintaan soveltuva sali, kokouksien pitämiseen toimiva ryhmätila sekä iso viihdetila, joka soveltuu erityisesti pelailuun ja leffailtoihin. 

 

Käyntiosoite
Linnanrakentajantie 2
00880 Helsinki
Postiosoite
PL 88455, 00099 Helsingin kaupunki

Ohjaajat

  • Essi Junikka, Kaakkoisen nuorisotyöyksikön päällikkö
    essi.junikka@hel.fi
    040 178 1420
  • Jani Hoviaro, Tiimiesihenkilö
    jani.hoviaro@hel.fi
    0406617465
  • Sanna Pitkäranta, Nuoriso-ohjaaja
    sanna.pitkaranta@hel.fi
    040 590 4425
  • Paula Haverinen, Nuoriso-ohjaaja
    paula.haverinen@hel.fi
    0403551428
  • Kari Ruonela, Nuoriso-ohjaaja, tilavaraukset
    kari.ruonela@hel.fi
    040 658 2807
  • Onni Palander, Nuoriso-ohjaaja, Studio
    onni.palander@hel.fi
    040 519 5862
  • Samir Bazi, nuoriso-ohjaaja
    samir.bazi@hel.fi
  • Ira Nieminen, nuoriso-ohjaaja
    ira.nieminen@hel.fi
    0931038734
  • Omel Keyser Hussen, nuoriso-ohjaaja
    omel.keyerhussen@hel.fi
    0931038735
  • Marjaana Veikkanen, Nuoriso-ohjaaja, teatteri-ilmaisun ohjaaja
    marjaana.veikkanen@hel.fi
    041 512 1738
  • Serafiina Minerva, Nuoriso-ohjaaja, teatteri-ilmaisun ohjaaja
    serafiina.minerva@hel.fi
    040 350 5684

Nuorisotalon puhelinnumero: 040 3348040 ja 09 310 55990

 

 

Aukioloajat

 

Hertsin nuorisotila on auki seuraavasti

ma-ti klo 15-21  12-17 v.
keskiviikkoisin suljettu
to klo 15-21  12-17 v.
pe-la klo 16-22  12-17 v.
su klo 15-21  12-17 v.

Lisätietoa p.040 3348040

 

Tulevat tapahtumat

  • kulttuuri
  • tanssi
  • kerhot
09.1.2023 - 22.5.2023

K-pop alkeet yli 13v Herttoniemi

Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajantie 2, Helsinki
Maksuton
  • kulttuuri
  • tanssi
  • kerhot
23.1.2023 - 22.5.2023

K-pop alkeet yli 13v Herttoniemi

Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajantie 2, Helsinki
Maksuton
  • kesäleirit
  • pelit
05.6.2023 - 08.6.2023

Amazing Metro Race 1

Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajantie 2, Helsinki
50 euroa/osallistuja
  • kesäleirit
  • pelit
12.6.2023 - 15.6.2023

Amazing Metro Race 2

Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajantie 2, Helsinki
50 euroa/osallistuja