Esittely

Kettutien ja Herttoniemenrannan nuorisotalot ovat muuttaneet lähipalvelukeskus Hertsiin aivan Herttoniemen metroaseman kupeeseen. Uudet värikkäät ja monipuoliset tilat sijaitsevat saman katon alla Herttoniemen kirjaston kanssa. 

Monipuolista toimintaa

Tule tsekkamaan tilat ja suunnittelemaan toimintaa! 

Tilasta löytyy hengailuun sopiva iso oleskelutila ja keittiö, pieni mutta monipuolinen studiotila, erityisesti tanssi- ja teatteritoimintaan soveltuva sali, kokouksien pitämiseen toimiva ryhmätila sekä iso viihdetila, joka soveltuu erityisesti pelailuun ja leffailtoihin. 

 

Käyntiosoite
Linnanrakentajantie 2
00880 Helsinki
Postiosoite
PL 88455, 00099 Helsingin kaupunki

Ohjaajat

  • Mika Tullila, vs toiminnanjohtaja
    mika.tullila@hel.fi
    0931071682
  • Tuija Ronkainen, Vastuuohjaaja
    tuija.ronkainen@hel.fi
    040 620 4163
  • Sanna Pitkäranta, Nuoriso-ohjaaja
    sanna.pitkaranta@hel.fi
    040 590 4425
  • Kari Ruonela, Nuoriso-ohjaaja
    kari.ruonela@hel.fi
    040 658 2807
  • Antti Kangas, Nuoriso-ohjaaja
    antti.kangas@hel.fi
    040 481 0058
  • Onni Palander, Nuoriso-ohjaaja
    onni.palander@hel.fi
    040 519 5862
  • Kristina Heikkilä, Nuoriso-ohjaaja
    kristina.heikkila@hel.fi
    040 334 5117
  • Marjaana Veikkanen, Nuoriso-ohjaaja, teatteri-ilmaisun ohjaaja
    marjaana.veikkanen@hel.fi
    041 512 1738
  • Serafiina Minerva, Nuoriso-ohjaaja, teatteri-ilmaisun ohjaaja
    serafiina.minerva@hel.fi
    040 350 5684
  • Päivi Manninen, Nuoriso-ohjaaja
    paivi.h.manninen@hel.fi
    040 183 0605
  • Marged Helle, Nuoriso-ohjaaja
    marged.helle@hel.fi
    040 6608124
  • Aleksandr Jovanik, Nuoriso-ohjaaja
    aleksandr.jovanik@hel.fi
    0409661822
  • Paula Haverinen, Nuoriso-ohjaaja
    paula.haverinen@hel.fi
    0403551428

Nuorisotalon puhelinnumero: 040 3348040 ja 09 310 55990

 

 

Aukioloajat

Kesän aukioloajat 2022

ma                      klo 15-21
ti                         klo 15-21
ke                       klo 15-21
to                       klo 15-21
pe                       klo 15-21
la                        suljettu
su                       suljettu

Elokuussa 2022 on Hertsin nuorisotila kiinni.
Avaamme ma 5.9.2022.

Lisätietoa p.040 3348040

 

Tulevat tapahtumat

Ei tulevia tapahtumia