Esittely

Nuoret ovat saaneet oman tilan keskustakirjasto Oodiin,
1. kerroksen parvelle.

Pipopäinen nuori mies lukee Oodissa kirjaa

Oodin nuorisotila sijaitsee parvella ensimmäisen kerroksen palautuspisteen yläpuolella. Toiminta on suunnattu erityisesti yläkouluikäisille nuorille, mutta kaikki yli 9-vuotiaat nuoret ovat tervetulleita. Nuorisotila on avoinna keskiviikosta sunnuntaihin. Täällä voit viettää aikaa ystävien kanssa, tehdä läksyjä, pelata lauta- ja konsolipelejä tai osallistua erilaisiin ryhmätoimintoihin, kuten hävikkikokkaukseen muiden nuorten kanssa.

Nuorille maksuttomat tapahtumat löydät sivun oikeasta alareunasta. Esitä meille toiveita tapahtumista ja toiminnasta. Ks. yhteystiedot.

Seuraa meitä Instagramissa, TikTokissa ja Snapchatissa nimellä oodinuorisotila.

Käyntiosoite
Töölönlahdenkatu 4
00100 Helsinki
Postiosoite

Oodin nuorisotilan työntekijät

  • Julia Kuusela, Projektikoordinaattori
    julia.kuusela@hel.fi
    0406124556
  • Melinda Palmgrén, Nuoriso-ohjaaja
    melinda.palmgren@hel.fi
    0405639943
  • Tiina Kuusisto, Nuoriso-ohjaaja
    tiina.kuusisto@hel.fi
    040 577 4056
  • Anne Laine, Alueohjaaja
    anne.k.laine@hel.fi
    0406781883
  • Lotta Puisto, Ungdomsledare
    lotta.puisto@hel.fi
    040 612 4898
  • Felix Eskelin, Ungdomsledare
    felix.eskelin@hel.fi
    040 590 4139
  • Maxie Madisson, Nuoriso-ohjaaja
    madisson.maxie@hel.fi
    0405688562

Aukioloajat

Ke-Pe 15–21
La-Su 14–20

 

Tulevat tapahtumat

  • osallistuminen
  • ruoka
19.5.2022 - 25.8.2022

Nuorten maksuttomat kokki-illat

Oodin nuorisotila, Töölönlahdenkatu 4, Helsinki
Maksuton